Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (69 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: user
ru: пользователь

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: more
ru: ещё

en: Explanation or submission guidelines
ru: Пояснения или инструкции по заполнению

en: Disabled
ru: Отключено

en: Administration
ru: Администрирование

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Link
ru: Ссылка

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: Teaser
ru: Анонс

en: Are you sure you want to delete %title?
ru: Вы действительно хотите удалить %title?

en: Active
ru: Активно

en: Contains
ru: Содержит

en: Desc
ru: По убыванию

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Title:
ru: Заголовок:

en: Applications
ru: Приложения

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Full name
ru: Полное имя

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Select list
ru: Список выбора

en: Link label
ru: Метка ссылки

en: Date created
ru: Дата создания

en: %title has been deleted.
ru: Материал %title удален.

en: Apply
ru: Применить

en: Title (link)
ru: Заголовок (ссылка)

en: Title (no link)
ru: Заголовок (без ссылки)

en: Autocomplete text field
ru: Автодополняемое текстовое поле

en: Application
ru: Приложение

en: Offset
ru: Пропустить

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Create @name
ru: Создание материала @name

en: Save and add another
ru: Сохранить и добавить ещё

en: Creator
ru: Автор

en: Autocomplete matching
ru: Совпадение автодополнения

en: Starts with
ru: Начинается с

en: This will override any other link you have set.
ru: Если выше было выбрано "Выводить это поле в виде ссылки", при активации данного флажка она будет заменена ссылкой на материал, к которому относится текущее значение поля.

en: Delete link
ru: Ссылка на удаление

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: The date the node was posted.
ru: Дата создания материала.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
ru: Выберите метод для сбора предположений автодополнения. Учтите, что метод <em>"Содержит"</em> может  вызвать снижение производительности на сайтах с тысячами материалов.

en: Operations links
ru: Ссылки операций

en: Edit URL
ru: Редактировать URL

en: Date changed
ru: Дата изменения

en: The date the node was most recently updated.
ru: Дата последнего обновления материала.

en: Full content
ru: Полная версия

en: Sort By
ru: Сортировать

en: Appears in: @bundles
ru: Появляется в: @bundles

en: Creator ID
ru: ID создателя

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Admin page
ru: Страница администрирования

en: Relate content to the user who created it.
ru: Связывает материал с создавшим его пользователем.
