Drupal Recruit (7.x-1.0-alpha2) - en to th translation catalogue (34 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: user
th: ผู้ใช้

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Explanation or submission guidelines
th: คำอธิบายหรือคำแนะนำในการเขียน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Link
th: ลิงค์

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Are you sure you want to delete %title?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบ %title?

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Full name
th: ชื่อเต็ม

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Date created
th: วันที่สร้าง

en: Create @name
th: สร้าง @name

en: Creator
th: ผู้สร้าง

en: Starts with
th: เริ่มต้นด้วย

en: Delete link
th: ลบลิงก์

en: Edit link
th: แก้ไขลิงก์

en: Operations links
th: ลิงค์สำหรับการปฏิบัติการ

en: Edit URL
th: แก้ไข URL

en: Date changed
th: วันที่เปลี่ยนแปลง

en: Relate content to the user who created it.
th: เนื้อหาที่เกี่ยวข้องกับผู้ใช้
