Drupal Recruit (7.x-2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Date created
fr: Date de création

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Apply
fr: Appliquer

en: -None-
fr: - Aucun -

en: Create @name
fr: Créer @name

en: @type %title has been deleted.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été supprimé.

en: The date the node was posted.
fr: La date à laquelle le nœud a été posté.

en: Application type
fr: Type de candidature

en: Add application
fr: Ajouter une candidature

en: Delete application
fr: Supprimer une candidature

en: Date changed
fr: Date de modification

en: The date the node was most recently updated.
fr: La date à laquelle le nœud a été le plus récemment mis à jour.

en: Apply Now
fr: Postuler maintenant

en: Allows users to configure application types and their fields.
fr: Permet aux utilisateurs de configurer des types de candidatures et leurs champs
