Recruiter (7.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (77 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Article
da: Artikel

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: view
da: vis

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Help
da: Hjælp

en: Summary
da: Resumé

en: User
da: Bruger

en: Page
da: Side

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Location
da: Lokation

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Profile
da: Profil

en: Defaults
da: Standarder

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Languages
da: Sprog

en: None.
da: Ingen.

en: Link color
da: Linkfarve

en: Photo
da: Foto

en: Apply
da: Udfør

en: Organization
da: Organisation

en: Offset
da: Forskydning

en: Featured
da: Anbefalet

en: Company name
da: Firmanavn

en: Workflow state
da: Arbejdsgangstilstand

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Post date
da: Oprettelsesdato

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Header top
da: Sidehovede top

en: Header bottom
da: Sidehovede bund

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Sort By
da: Sortér efter

en: Additional notes
da: Yderligere kommentarer

en: Footer first column
da: Footer første spalte

en: Footer second column
da: Footer anden spalte

en: Footer third column
da: Footer tredje spalte

en: Footer fourth column
da: Footer fjerde spalte

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Triptych first
da: Triptykon første

en: Triptych middle
da: Triptykon midt

en: Triptych last
da: Triptykon sidste

en: Main background
da: Baggrund

en: Sidebar background
da: Sidebar baggrund

en: Sidebar borders
da: Sidebar rammer

en: Footer background
da: Footer baggrund

en: Title and slogan
da: Titel og slogan

en: Upload an image to go with this article.
da: Upload et billede til denne artikel.

en: Profile type
da: Profil type

en: Asc
da: Stigende

en: Empty text.
da: Tom tekst.
