Recruiter (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (80 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: more
ja: 続き

en: Article
ja: 記事

en: Last updated
ja: 最終更新

en: view
ja: ビュー

en: File
ja: ファイル

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Help
ja: ヘルプ

en: Summary
ja: 概要

en: Region
ja: リージョン

en: User
ja: ユーザー

en: Page
ja: ページ

en: Header
ja: ヘッダー

en: Footer
ja: フッター

en: Location
ja: 場所

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: Desc
ja: 降順

en: Text color
ja: テキストの色

en: Profile
ja: プロフィール

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Languages
ja: 言語

en: Features
ja: フィーチャー

en: None.
ja: なし

en: Link color
ja: リンクの色

en: Photo
ja: 写真

en: Apply
ja: 適用

en: Organization
ja: 会社

en: Offset
ja: オフセット

en: Featured
ja: 主な

en: Company name
ja: 会社名

en: Workflow state
ja: ワークフローの状態

en: Main menu
ja: メインメニュー

en: Uid
ja: ユーザーID

en: Processed @current out of @total.
ja: @total件中@current件処理しました。

en: Post date
ja: 投稿日

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Header top
ja: ヘッダー上部

en: Header bottom
ja: ヘッダー下部

en: Page top
ja: ページの先頭

en: Page bottom
ja: ページの最後

en: Sidebar first
ja: 第１サイドバー

en: Secondary menu
ja: セカンダリーメニュー

en: Basic page
ja: 基本ページ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ja: 「About us」のような、あまり更新されない内容の場合は <em>基本ページ</em> を使ってください。

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ja: 記事をトピックなどに合わせてグループ化するにはタグを使用してください

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ja: 投稿の要旨となる単語のリストを半角カンマで区切って入力してください。

en: Sort By
ja: 並び替え

en: Footer first column
ja: フッターの1番目のカラム

en: Footer second column
ja: フッターの2番目のカラム

en: Footer third column
ja: フッターの3番目のカラム

en: Footer fourth column
ja: フッターの4番目のカラム

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ja: ニュースやプレスリリース、ブログのような時系列が重要なコンテンツには<em>記事</em>を使ってください。

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Sidebar second
ja: 第２サイドバー

en: Triptych first
ja: トリプテック　先頭

en: Triptych middle
ja: トリプティック　中央

en: Triptych last
ja: トリプティック　最後

en: Main background
ja: メインバックグラウンド

en: Sidebar background
ja: サイドバーの背景

en: Sidebar borders
ja: サイドバーボーダー

en: Footer background
ja: フッターの背景

en: Title and slogan
ja: タイトルとスローガン

en: Upload an image to go with this article.
ja: この記事に関連する画像をアップロードします。

en: Asc
ja: 昇順

en: Empty text.
ja: 空のテキスト。
