Recruiter (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (80 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: more
pt: mais

en: Article
pt: Artigo

en: Last updated
pt: Última atualização

en: view
pt: ver

en: File
pt: Arquivo

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Help
pt: Ajuda

en: Summary
pt: Resumo

en: Region
pt: Região

en: User
pt: Usuário

en: Page
pt: Página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Location
pt: Localização

en: Last access
pt: Último acesso

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Personal information
pt: Informações pessoais

en: Profile
pt: Perfil

en: Defaults
pt: Padrões

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Languages
pt: Idiomas

en: None.
pt: Nada.

en: Link color
pt: Cor dos links

en: Apply
pt: Aplicar

en: Organization
pt: Organização

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Featured
pt: Destacado

en: Company name
pt: Empresa

en: Workflow state
pt: Estado do workflow

en: Main menu
pt: Menu principal

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: Education
pt: Educação

en: Post date
pt: Data de publicação

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Header top
pt: Topo do cabeçalho

en: Header bottom
pt: Parte de baixo do cabeçalho

en: Empty.
pt: Vazio.

en: Page top
pt: Topo da página

en: Page bottom
pt: Fim da página

en: Sidebar first
pt: Primeira barra lateral

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Basic page
pt: Página básica

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
pt: Use <em>páginas básicas</em> para seu conteúdo estático, como uma página 'Sobre nós'.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
pt: Use etiquetas para agrupar artigos sobre temas semelhantes em categorias.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
pt: Digite uma lista de palavras separadas por vírgula para descrever seu conteúdo.

en: Sort By
pt: Ordenar Por

en: Footer first column
pt: Primeira coluna do rodapé

en: Footer second column
pt: Segunda coluna do rodapé

en: Footer third column
pt: Terceira coluna do rodapé

en: Footer fourth column
pt: Quarta coluna do rodapé

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
pt: Use <em>artigos</em> para conteúdo temporal como notícias, comunicados de imprensa e posts de blog.

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Sidebar second
pt: Segunda barra lateral

en: Triptych first
pt: Tríptico inicial

en: Triptych middle
pt: Tríptico no meio

en: Triptych last
pt: Tríptico no fim

en: Main background
pt: Plano de fundo principal

en: Sidebar background
pt: Plano de fundo das barras laterais

en: Sidebar borders
pt: Bordas das barras laterais

en: Footer background
pt: Fundo do rodapé

en: Title and slogan
pt: Título e slogan

en: Upload an image to go with this article.
pt: Envie uma imagem para ser anexada a este post.

en: Profile type
pt: Tipo de perfil

en: Asc
pt: Ascendente

en: Empty text.
pt: Texto vazio.
