Recruiter (7.x-1.0-rc2) - en to sq translation catalogue (326 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: user
sq: përdoruesi

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Create a new user account.
sq: Krijo një profil të ri përdoruesi.

en: Request new password via e-mail.
sq: Kërko një fjalëkalim të ri via e-mail.

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Replies
sq: Përgjigje

en: Closed
sq: I mbyllur

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Access control
sq: Kontrolli i hyrjes

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Action
sq: Veprimi

en: Last updated
sq: Rifreskimi i fundit

en: Tags
sq: Etiketat

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Overview
sq: Panorama

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: The configuration options have been saved.
sq: Opsionet e konfigurimit u ruajtën.

en: Link
sq: Lidhje

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: Synonyms
sq: Sinonime

en: Required
sq: Kërkohet

en: Parent
sq: Prindi

en: Parents
sq: Prindër

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: settings
sq: rregullimet

en: header
sq: kreu

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Modules
sq: Modulët

en: Clear index
sq: Fshi treguesin

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: Add item
sq: Shto një zë

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Picture
sq: Fotografia

en: User
sq: Përdoruesi

en: action
sq: aksioni

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: Are you sure you want to delete %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni %title?

en: The name of the menu.
sq: Emri i menusë.

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Submit @name
sq: Dërgo @name

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Page
sq: Faqe

en: 1 hour | @count hours
sq[0]: 1 orë
sq[1]: @count orë

en: 1 day | @count days
sq[0]: 1 ditë
sq[1]: @count ditë

en: Site name
sq: Emri i sajtit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Header
sq: Titulli

en: Left sidebar
sq: Kollona e majtë anësore

en: Right sidebar
sq: Kollona e djathtë anësore

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Selected
sq: Zgjedhur

en: You cannot send more than %number messages per hour. Please try again later.
sq: Nuk mund të dërgosh më shumë se %number mesazhe në orë. Provo më vonë.

en: Your name
sq: Emri juaj

en: Your e-mail address
sq: Adresa juaj e-mail

en: Send e-mail
sq: Dërgo e-mail

en: You must enter a valid e-mail address.
sq: Duhet të jepni një adresë të vlefshme e-mail.

en: To
sq: Për

en: From
sq: Nga

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Revisions
sq: Revizione

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Poll duration
sq: Kohëzgjatja e sondazhit

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Term name
sq: Emri i termit

en: E-mail address
sq: E-mail adresa

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Severity
sq: Rendësia

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Count
sq: Numri

en: Mode
sq: Mënyrë

en: Last update
sq: Rifreskimi i fundit

en: %time ago
sq: %time më parë

en: Medium
sq: Mesatar

en: System
sq: Sistemi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Code
sq: Kodi

en: node
sq: nyjë

en: Recent posts
sq: Dërgimet e fundit

en: Table
sq: Tabela

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: !time ago
sq: !time më parë

en: Other
sq: Tjetër

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: access content
sq: hyrje në përmbajtje

en: User login
sq: Identifikimi i përdoruesit

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Referrer
sq: Referues

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Recent comments
sq: Komentet e fundit

en: Preformatted
sq: I preformatuar

en: Profile
sq: Profili

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: Operation
sq: Veprimi

en: reply
sq: përgjigju

en: comments
sq: komente

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Add user
sq: Shto përdorues

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Attachments
sq: Të bashkangjitur

en: Show
sq: Shfaq

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: Edit term
sq: Ndrysho termin

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sq: Një adresë të vlefshme e-mail. Të gjithë mesazhet nga sistemi do të dërgohen tek kjo adresë. Adresa e-mail nuk do të jetë publike dhe do të përdoret vetëm nëse dëshironi të merrni një fjalëkalim të ri apo dëshironi të merrni disa lajme ose njoftime me anë të e-mail.

en: 1 item | @count items
sq[0]: 1 element
sq[1]: @count elementë

en: ‹ previous
sq: ‹ paraardhëse

en: next ›
sq: në vazhdim ›

en: The update has been performed.
sq: Rifreskimi u krye.

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: Upload picture
sq: Ngarko foton

en: published
sq: publikuar

en: The changes have been saved.
sq: Ndryshimet u ruajtën.

en: Undo
sq: Anullo

en: Member for
sq: Anëtar që prej

en: @time ago
sq: @time më parë

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Request new password
sq: Kërko një fjalëkalim të ri

en: Deleted
sq: Eleminuar

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: Configure block
sq: Konfiguro bllokun

en: None.
sq: Asnjë.

en: Revert
sq: Rikthe

en: Existing system path
sq: Adresa ekzistuese e sistemit

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: any
sq: çfarëdo

en: Log out
sq: Dalja

en: Your message has been sent.
sq: Mesazhi juaj u dërgua.

en: Create new account
sq: Krijo një profil të ri

en: Site information
sq: Informacionet e sajtit

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: Results
sq: Rezultatet

en: open
sq: hapur

en: Parent term
sq: Termi prind

en: Parent terms
sq: Termet prind

en: Forums
sq: Forume

en: view revisions
sq: shfaq revizionet

en: !date by !username
sq: !date nga !username

en: revert
sq: rikthe

en: Revision
sq: Revizioni

en: current revision
sq: revizioni aktual

en: Permissions
sq: Të drejta

en: Your password and further instructions have been sent to your e-mail address.
sq: Fjalëkalimi dhe udhëzimet e tjera u dërguan tek adresa juaj e-mail.

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: Delete action
sq: Elemino aksionin

en: Themes
sq: Temat

en: comment
sq: komenti

en: administer nodes
sq: administrimi i nyjeve

en: !name field is required.
sq: Fusha !name është e detyrueshme.

en: Read only
sq: Vetëm lexim

en: disable
sq: çaktivo

en: date
sq: data

en: Slogan
sq: Sllogan

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: Blocks
sq: Blloqet

en: Menus
sq: Menutë

en: Above
sq: Sipër

en: Permission
sq: Të drejta

en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
sq: Firma juaj do të jetë e dukshme nga të gjithë në fund të komenteve tuaj.

en: Profiles
sq: Profilet

en: URL path settings
sq: Rregullimet e pozicionit të URL

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: « first
sq: « e para

en: last »
sq: e fundit »

en: Rearrange
sq: Resistemo

en: Error saving user account.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së profilit të përdoruesit.

en: Aggregator
sq: Agregues

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sq: Adresa URL %url është e pavlefshme. Të lutem jep një adresë të plotë URL, si p.sh http://www.shembull.com/feed.xml.

en: Context
sq: Konteksti

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: Taxonomy vocabulary
sq: Fjalori i Taksonomisë

en: 1 year | @count years
sq[0]: 1 vit
sq[1]: @count vjet

en: 1 week | @count weeks
sq[0]: 1 javë
sq[1]: @count javë

en: 1 sec | @count sec
sq[0]: 1 sek
sq[1]: @count sek

en: Default order
sq: Renditja e prezgjedhur

en: Add new field
sq: Shto një fushë të re

en: Number of views
sq: Numri i shikimeve

en: Or
sq: ose

en: About
sq: Informacione

en: Default theme
sq: Tema e paracaktuar

en: sort by @s
sq: rendit sipas @s

en: and
sq: dhe

en: After saving a new comment
sq: Mbas ruajtjes së një komenti të ri

en: After deleting a comment
sq: Mbas fshirjes së një komenti

en: After deleting a term
sq: Mbas fshirjes së një termi

en: The maximum number of contact form submissions a user can perform per hour.
sq: Numri maksimum i dërgimeve të formularit të kontaktit që një përdorues mund të kryejë në orë.

en: Translate
sq: Përkthe

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: edit permissions
sq: ndrysho të drejtat

en: User account
sq: Profili i përdoruesit

en: Acronym
sq: Akronim

en: edit role
sq: ndrysho rolin

en: Custom format
sq: Format i personalizuar

en: export
sq: eksporto

en: Run cron
sq: Ekzekuto cron

en: permissions
sq: të drejtat

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
sq: U zbulua një zgjedhje ilegale. Ju lutem kontaktoni me administratorin e sajtit.

en: Book outline
sq: Struktura e librit

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: Notify user of new account
sq: Njoftim përdoruesit e profilit të ri

en: Toolbar
sq: Shiriti i veglave

en: Localization
sq: Gjuha

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: After saving new content
sq: Pas ruajtjes së përmbajtjes së re

en: After deleting content
sq: Pas fshirjes së përmbajtjes

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
sq: Për të ndryshuar fjalëkalimin aktual të përdoruresit, shkruaj fjalëkalimin e ri në të dy fushat.

en: Abbreviation
sq: Shkurtim

en: Inserted
sq: Shtuar

en: Provide a password for the new account in both fields.
sq: Shkruaj një fjalëkalim për profilin të ri në të dy fushat.

en: Poll
sq: Sondazhi

en: contact
sq: kontakti

en: Contact form
sq: Formulari i kontaktit

en: Ampersand
sq: E komerciale

en: HTML filter
sq: Filtri HTML

en: This account's default language for e-mails, and preferred language for site presentation.
sq: Gjuha e default i këtij profili për email-et dhe gjuha e paracaktuar për prezantimin e sitit.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sq: Emri i lexueshëm nga makina duhet të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra dhe simbole nënvizimi.

en: The revisions let you track differences between multiple versions of a post.
sq: Revizionet ju japin mundësi të ndiqni ndryshimet midis versioneve të ndryshëm të një shkrimi.

en: Notes:
sq: Shënime:

en: Edit field
sq: Ndrysho fushën

en: Supports configurable user profiles.
sq: Suporton profile të konfigurueshme përdoruesi.

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: Popular content
sq: Përmbajtja e vizituar më shpesh

en: Date and time
sq: Data dhe ora

en: Content translation
sq: Përkthimi i përmbajtjes

en: Delete picture
sq: Elemino foton

en: Check this box to delete your current picture.
sq: Plotëso këtë kuti për të eleminuar foton tuaj aktuale.

en: Hello <strong>@username</strong>
sq: Përshëndetje <strong>@username</strong>

en: Current password
sq: Fjalëkalimi aktual

en: Weight for @title
sq: Pesha për @title
