Recruiter (7.x-1.4) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Article
ar: مقال

en: Help
ar: المساعدة

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Text color
ar: لون النص

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Featured
ar: متميز

en: File system
ar: نظام الملفات

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Header top
ar: قمة الترويسة

en: Header bottom
ar: أسفل الترويسة

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Private file system path
ar: مسار نظام الملفات الخاص.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
ar: أدخل قائمة كلمات مفصولة بفواصل لوصف المحتوى الخاص بك.

en: Footer first column
ar: العمود الأول لتذييل الصفحة

en: Footer second column
ar: العمود الثاني لتذييل الصفحة

en: Footer third column
ar: العمود الثالث لتذييل الصفحة

en: Footer fourth column
ar: العمود الرابع لتذييل الصفحة

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ar: استخدم <em>المقال</em> للمحتويات المتغيرة كالأخبار، والنشرات الصحفية أو ملاحظات المدونة.

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Sidebar borders
ar: إطار العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Upload an image to go with this article.
ar: رفع صورة لإضافتها لهذا المقال
