Recruiter (7.x-1.0-beta1) - en to hu translation catalogue (87 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: more
hu: tovább

en: Article
hu: Cikk

en: Last updated
hu: Legutóbb frissítve

en: view
hu: megtekintés

en: File
hu: Fájl

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Help
hu: Súgó

en: Summary
hu: Összegzés

en: Region
hu: Régió

en: User
hu: Felhasználó

en: Page
hu: Oldal

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Location
hu: Helyszín

en: Last access
hu: Utolsó tevékenység

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: Desc
hu: Csökk

en: preview
hu: előnézet

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Profile
hu: Profil

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Features
hu: Jellemzők

en: None.
hu: Nincs.

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Photo
hu: Fénykép

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Organization
hu: Szervezet

en: Offset
hu: Eltolás

en: Featured
hu: Kiemelt

en: Company name
hu: Cég neve

en: Workflow state
hu: Munkafolyamat állapot

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Uid
hu: Felhasználóazonosító

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: Education
hu: Oktatás

en: Post date
hu: Beküldés dátuma

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Header top
hu: Fejléc felső része

en: Header bottom
hu: Fejléc alsó része

en: Empty.
hu: Üres.

en: Page top
hu: Oldal teteje

en: Page bottom
hu: Oldal alja

en: Sidebar first
hu: Első oldalsáv

en: Secondary menu
hu: Másodlagos menü

en: Job title
hu: Beosztás

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Sort By
hu: Rendezés

en: Additional notes
hu: Kiegészítő megjegyzések.

en: Footer first column
hu: Lábléc első oszlopa

en: Footer second column
hu: Lábléc második oszlopa

en: Footer third column
hu: Lábléc harmadik oszlopa

en: Footer fourth column
hu: Lábléc negyedik oszlopa

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Highlighted
hu: Kiemelt

en: Sidebar second
hu: Második oldalsáv

en: Triptych first
hu: Első harmad

en: Triptych middle
hu: Középső harmad

en: Triptych last
hu: Utolsó harmad

en: Main background
hu: Általános háttér

en: Sidebar background
hu: Oldalsáv háttere

en: Sidebar borders
hu: Oldalsáv keretei

en: Footer background
hu: Lábléc háttere

en: Title and slogan
hu: Cím és jelmondat

en: Upload an image to go with this article.
hu: Kép feltöltése a cikkhez.

en: Fulltext search
hu: Teljes szöveges keresés

en: Profile type
hu: Profil típus

en: Asc
hu: Növ

en: Empty text.
hu: Üres szöveg.
