Recruiter (7.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (74 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Article
tr: Makale

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: view
tr: görüntüle

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Help
tr: Yardım

en: Summary
tr: Özet

en: Region
tr: Bölge

en: User
tr: Kullanıcı

en: Page
tr: Sayfa

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Location
tr: Konum

en: Last access
tr: Son erişim

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: Desc
tr: Azalan

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Profile
tr: Profil

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Languages
tr: Diller

en: Features
tr: Özellikler

en: None.
tr: Hiçbiri.

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Company name
tr: Şirket adı

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Header top
tr: Üstbilginin tepesi

en: Header bottom
tr: Üstbilginin alt kısmı

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Basic page
tr: Temel sayfa

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
tr: <em>Temel sayfa</em>ları, 'Hakkımızda' sayfası gibi sabit içerikler için kullanın.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
tr: Benzer konulardaki yazıları kategoriler halinde gruplamak için etiketleri kullanın.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
tr: İçeriğinizi açıklamak için virgülle ayrılmış bir sözcük listesi girin.

en: Sort By
tr: Sıralama Yönü

en: Footer first column
tr: Altbilgi birinci sütun

en: Footer second column
tr: Altbilgi ikinci sütun

en: Footer third column
tr: Altbilgi üçüncü sütun

en: Footer fourth column
tr: Altbilgi dördüncü sütun

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
tr: <em>Makale</em>leri haber, basın açıklaması, ağ günlüğü (blog) gönderisi gibi zamana duyarlı içerikler için kullanın.

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Triptych first
tr: Triptik ilk

en: Triptych middle
tr: Triptik orta

en: Triptych last
tr: Triptik son

en: Main background
tr: Ana arkaplan

en: Sidebar background
tr: Yan sütun arkaplanı

en: Sidebar borders
tr: Yan sütun çerçeveleri

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Title and slogan
tr: Başlık ve slogan

en: Upload an image to go with this article.
tr: Bu yazıyla birlikte yayınlanacak bir resim yükleyin.

en: Asc
tr: Artan
