Recruiter Features (7.x-1.0-rc3) - en to bn translation catalogue (36 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: user
bn: ব্যবহারকারী

en: E-mail
bn: ই-মেইল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Last updated
bn: সর্বশেষ আপডেট

en: File
bn: ফাইল

en: Date
bn: তারিখ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Name
bn: নাম

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Region
bn: অঞ্চল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Block
bn: ব্লক

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Location
bn: অবস্থান

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Member for
bn: যতদিন ধরে সদস্য

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »
