Recruiter Features (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (103 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: user
fr: utilisateur

en: Request new password via e-mail.
fr: Demander un nouveau mot de passe par courriel.

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Cancel
fr: Annuler

en: Language
fr: Langue

en: Audience
fr: Auditoire

en: more
fr: plus

en: Enabled
fr: Activé

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: view
fr: voir

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: True
fr: Vrai

en: Summary
fr: Résumé

en: Region
fr: Région

en: Mail
fr: Courriel

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Block
fr: Bloc

en: Roles
fr: Rôles

en: Location
fr: Emplacement

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Last login
fr: Dernière connexion

en: Phone
fr: Téléphone

en: Address
fr: Adresse

en: State
fr: État

en: Job
fr: Offre d'emploi

en: preview
fr: aperçu

en: Role
fr: Rôle

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Personal information
fr: Informations personnelles

en: Log in
fr: Se connecter

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Profile
fr: Profil

en: Defaults
fr: Paramètres par défaut

en: Sort by
fr: Trier par

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: Birthday
fr: Anniversaire

en: Saved searches
fr: Recherches enregistrées

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Member for
fr: Membre depuis

en: Request new password
fr: Demander un nouveau mot de passe

en: Languages
fr: Langues

en: author
fr: auteur

en: Log out
fr: Se déconnecter

en: Changed
fr: Modifié

en: Interval
fr: Intervalle

en: User name
fr: Nom d'utilisateur

en: Applicant
fr: Candidat

en: Resume
fr: Reprendre

en: flag
fr: marqueur

en: Job type
fr: Type de processus

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Organization
fr: Organisation

en: Offset
fr: Décalage

en: Company name
fr: Nom de la société

en: Admin links
fr: Liens d'administration

en: User account
fr: Compte utilisateur

en: Profile ID
fr: Identifiant (ID) du profil

en: Workflow state
fr: État du processus

en: About me
fr: À propos de moi

en: Delete link
fr: Lien de suppression

en: No users found.
fr: Aucun utilisateur trouvé.

en: Education
fr: Éducation

en: Post date
fr: Date de publication

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: View panes
fr: Volets de vue

en: Content pane
fr: Volet de contenu

en: Empty.
fr: Vide.

en: User menu
fr: Menu utilisateur

en: Job title
fr: Appellation d'emploi

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fr: Le menu <em>Utilisateur</em> contient les liens du compte utilisateur, comme le lien "Déconnexion"

en: Submitted on %date
fr: Soumis le %date

en: Additional notes
fr: Notes complémentaires

en: Profile type
fr: Type de profil

en: I agree with these terms
fr: J'accepte ces conditions

en: Required fields
fr: Champs requis

en: Master
fr: Principal

en: Recruiter
fr: Recruteur

en: Empty text.
fr: Texte vide.

en: all items
fr: tous les éléments

en: Author uid
fr: uid de l'auteur

en: Salary
fr: Salaire

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total
