Recruiter Features (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (96 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: user
da: bruger

en: Request new password via e-mail.
da: Bestil ny adgangskode via e-mail.

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Author
da: Forfatter

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Audience
da: Publikum

en: more
da: mere

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: view
da: vis

en: File
da: Fil

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: True
da: Sandt

en: Summary
da: Resumé

en: Updated
da: Opdateret

en: Mail
da: E-mail

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Contact
da: Kontakt

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Active
da: Aktiv

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Roles
da: Roller

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Last access
da: Seneste tilgang

en: Last login
da: Seneste login

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Filter by
da: Filtrér efter

en: Company
da: Virksomhed

en: Role
da: Rolle

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Log in
da: Log ind

en: Users
da: Brugere

en: E-Mail
da: E-mail

en: Profile
da: Profil

en: Defaults
da: Standarder

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Birthday
da: Fødselsdato

en: Attachments
da: Bilag

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Member for
da: Medlem i

en: Request new password
da: Bestil ny adgangskode

en: Languages
da: Sprog

en: author
da: forfatter

en: Log out
da: Log ud

en: Changed
da: Ændret

en: User name
da: Brugernavn

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Photo
da: Foto

en: Apply
da: Udfør

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Organization
da: Organisation

en: Offset
da: Forskydning

en: Company name
da: Firmanavn

en: Application title
da: Applikationstitel

en: User account
da: Brugerkonto

en: Profile ID
da: Profil ID

en: Workflow state
da: Arbejdsgangstilstand

en: Delete link
da: Slet-link

en: Edit link
da: Redigér-link

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Post date
da: Oprettelsesdato

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: User menu
da: Brugermenu

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
da: Menuen <em>Bruger</em> indeholder links relateret til brugerens konto samt linket 'Log ud'.

en: Submitted on %date
da: Indsendt %date

en: Additional notes
da: Yderligere kommentarer

en: Profile type
da: Profil type

en: Asc
da: Stigende

en: I agree with these terms
da: Jeg accepterer betingelserne

en: Empty text.
da: Tom tekst.

en: Author uid
da: Forfatter uid

en: Displaying @start - @end of @total
da: Viser @start - @end af @total
