Recruiter Features (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (101 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: user
fa: کاربر

en: Request new password via e-mail.
fa: درخواست گذرواژه جدید از طریق پست الکترونیکی.

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Audience
fa: مخاطب

en: more
fa: بیشتر

en: Enabled
fa: فعال

en: Last updated
fa: آخرین به‌روزرسانی

en: view
fa: مشاهده

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: True
fa: صحیح

en: Summary
fa: خلاصه

en: URL
fa: نشانی

en: Region
fa: ناحیه

en: Updated
fa: به‌روز

en: Mail
fa: ارسال پست

en: User
fa: کاربر

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Last access
fa: آخرین دسترسی

en: Last login
fa: آخرین ورود

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Filter by
fa: فیلتر بر اساس

en: Job
fa: شغل

en: Company
fa: شرکت

en: preview
fa: پیش‌نمایش

en: Role
fa: نقش

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Log in
fa: ورود

en: Users
fa: کاربران

en: E-Mail
fa: پست الکترونیکی

en: Profile
fa: نمایه

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

en: Updated date
fa: تاریخ به روزرسانی

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Member for
fa: عضو به مدت

en: Request new password
fa: درخواست گذرواژه جدید

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: author
fa: نویسنده

en: Log out
fa: خروج

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Interval
fa: دوره

en: User name
fa: نام کاربری

en: Applicant
fa: متقاضی

en: Resume
fa: از سر گرفتن

en: flag
fa: علامت

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: ,
fa: ،

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Organization
fa: سازمان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Company name
fa: نام شرکت

en: Admin links
fa: پیوندهای مدیریت

en: User account
fa: حساب کاربری

en: Profile ID
fa: شناسه پروفایل

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: - Any -
fa: - هر -

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Content pane
fa: قاب محتوا

en: User menu
fa: منوی کاربری

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
fa: منوی <em>کاربر</em> شامل پیوندهای مرتبط با حساب کاربری است همانند پیوند «خروج».

en: Asc
fa: صعودی

en: I agree with these terms
fa: با موارد فوق موافق هستم

en: Master
fa: مدیر
