Recruiter Features (7.x-1.2) - en to ro translation catalogue (89 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: user
ro: utilizator

en: Request new password via e-mail.
ro: Solicitaţi o parolă nouă prin e-mail.

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Enabled
ro: Activat

en: Last updated
ro: Ultima actualizare

en: view
ro: afișează

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: True
ro: Adevărat

en: Summary
ro: Sumar

en: Region
ro: Regiune

en: Updated
ro: Actualizat

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Active
ro: Activ

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Location
ro: Locația

en: Last access
ro: Ultima accesare

en: Last login
ro: Ultima logare

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Desc
ro: Descendent

en: Filter by
ro: Filtrare dupa

en: Company
ro: Companie

en: preview
ro: previzualizare

en: Role
ro: Rol

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Users
ro: Utilizatori

en: Profile
ro: Profil

en: Defaults
ro: Implicite

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Birthday
ro: Data nașterii

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Member for
ro: Membru pentru

en: Request new password
ro: Solicitați parolă nouă

en: Languages
ro: Limbi

en: author
ro: autor

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Changed
ro: Schimbat

en: User name
ro: Nume utilizator

en: flag
ro: marcaj

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Company name
ro: Nume companie

en: Application title
ro: Titlul aplicaţiei

en: User account
ro: Cont utilizator

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Post date
ro: Data postării

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Content pane
ro: Panou conținut

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ro: Meniul <em>Utilizator</em> conține legături către contul utilizatorului, precum și legătura de ieşire din cont.

en: Profile type
ro: Tipul profilului

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Author uid
ro: Uid-ul autorului

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total
