Recruiter Features (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (123 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: user
uk: користувач

en: Request new password via e-mail.
uk: Отримати новий пароль електронною поштою.

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Audience
uk: Аудиторія

en: more
uk: ще

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Last updated
uk: Востаннє оновлено

en: view
uk: переглянути

en: File
uk: Файл

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Link
uk: Посилання

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: True
uk: Істина

en: Summary
uk: Резюме

en: URL
uk: URL-адреса

en: Region
uk: Область

en: Updated
uk: Оновлено

en: Mail
uk: Пошта

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Contact
uk: Контакт

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Active
uk: Активно

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Roles
uk: Ролі

en: Published
uk: Опубліковано

en: Location
uk: Місце розташування

en: Last access
uk: Останній доступ

en: Last login
uk: Останній вхід

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: Filter by
uk: Фільтрувати за

en: Job
uk: Завдання

en: Jobs
uk: Завдання

en: Company
uk: Компанія

en: preview
uk: попередній перегляд

en: Role
uk: Роль

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Personal information
uk: Особисті дані

en: Log in
uk: Вхід

en: Users
uk: Користувачі

en: E-Mail
uk: Електронна пошта

en: Profile
uk: Профіль

en: Defaults
uk: Умовчання

en: Applications
uk: Програми

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Created date
uk: Дата створення

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: Birthday
uk: Дата народження

en: Attachments
uk: Вкладення

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Member for
uk: Зареєстрований вже

en: Request new password
uk: Запит нового паролю

en: Languages
uk: Мови

en: author
uk: автор

en: Log out
uk: Вихід

en: Changed
uk: Змінено

en: Interval
uk: Проміжок

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Applicant
uk: Здобувач

en: Resume
uk: Поновити

en: flag
uk: прапор

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Photo
uk: Фото

en: Apply
uk: Застосувати

en: Application
uk: Програма

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Organization
uk: Організація

en: Offset
uk: Зміщення

en: Company name
uk: Назва компанії

en: Admin links
uk: Адміністративні посилання

en: User account
uk: Обліковий запис користувача

en: Profile ID
uk: ID профілю

en: Workflow state
uk: Робочий стан

en: About me
uk: Про мене

en: Delete link
uk: Посилання на видалення

en: No users found.
uk: Жодних користувачів не знайдено.

en: Edit link
uk: Посилання на редагування

en: Education
uk: Освіта

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Post date
uk: Дата публікації

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: View panes
uk: Фрагменти панелі видів

en: Content pane
uk: Фрагмент вмісту

en: User menu
uk: Меню користувача

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
uk: Меню <em>Користувача</em> містить посилання, повязані з обліковим записом користувача, в тому числі і посилання на "Вихід з сайту".

en: Submitted on %date
uk: Надіслано %date

en: Profile type
uk: Тип профілю

en: Asc
uk: Зрост

en: Required fields
uk: Обов'язкові поля

en: Master
uk: Головне

en: Empty text.
uk: Порожній текст.

en: Author uid
uk: Uid автора

en: Synonyms for this term
uk: Синоніми для цього терміна

en: Displaying @start - @end of @total
uk: Показ @start - @end з @total

en: Import users.
uk: імпортувати користувачів.

en: Displaying @start - @end of @total users.
uk: Показ @start - @end з @total користувачів.

en: Get notified for similar jobs?
uk: Сповіщати про схожі вакансії?

en: Get notified for similar resumes?
uk: Сповіщати про схожі резюме?

[ctx: recruiter_job_application]
en: Apply
uk: Прийняти

en: [label]
uk: [мітка]
