Recruiter Features (7.x-1.3) - en to hi translation catalogue (77 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: user
hi: प्रयोक्ता

en: Request new password via e-mail.
hi: ईमेल द्वारा नया कूटशब्द मंगवाएँ।

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Audience
hi: दर्शक

en: more
hi: और भी

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Last updated
hi: आखरी अपडेट

en: view
hi: देखें

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Link
hi: कड़ी

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: True
hi: सही

en: Summary
hi: सारांश

en: URL
hi: यूआरएल

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Mail
hi: मेल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Email
hi: ईमेल

en: Contact
hi: संपर्क

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Location
hi: स्थान

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: Last login
hi: अंतिम लॉगइन

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: State
hi: अवस्था

en: Desc
hi: अवरोही

en: Company
hi: कम्पनी

en: Role
hi: भूमिका

en: Personal information
hi: निजी जानकारी

en: Log in
hi: प्रवेश

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Member for
hi: के लिये सदस्य

en: Request new password
hi: नया पासवर्ड मंगवाएँ

en: Languages
hi: भाषायें

en: author
hi: लेखक

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: Changed
hi: बदल गया

en: Interval
hi: मध्यान्तर

en: User name
hi: उपयोगकर्ता नाम

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: User account
hi: सदस्य खाता

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: User menu
hi: उपयोगकर्ता मेनू
