Recruiter Features (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (101 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: user
ja: ユーザー

en: Request new password via e-mail.
ja: パスワード再発行のメールをリクエスト

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Username
ja: ユーザー名

en: Email address
ja: メールアドレス

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Audience
ja: 読者

en: more
ja: 続き

en: Enabled
ja: 有効

en: Last updated
ja: 最終更新

en: view
ja: ビュー

en: File
ja: ファイル

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Link
ja: リンク

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: True
ja: TRUE

en: Summary
ja: 概要

en: Region
ja: リージョン

en: Updated
ja: 更新

en: Mail
ja: メール

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Contact
ja: コンタクト

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Roles
ja: 役割

en: Published
ja: 掲載

en: Location
ja: 場所

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: Last login
ja: 最終ログイン

en: Phone
ja: 電話番号

en: Address
ja: 住所

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Filter by
ja: フィルター

en: Job
ja: ジョブ

en: Jobs
ja: ジョブ

en: Company
ja: 会社

en: Role
ja: 役割

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Log in
ja: ログイン

en: Users
ja: ユーザー

en: E-Mail
ja: メール

en: Profile
ja: プロフィール

en: Defaults
ja: デフォルト

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Birthday
ja: 誕生日

en: Attachments
ja: 添付

en: ‹ previous
ja: ‹ 前へ

en: next ›
ja: 次へ ›

en: Member for
ja: ユーザー登録から

en: Request new password
ja: パスワードの再発行

en: Languages
ja: 言語

en: author
ja: 投稿者

en: Log out
ja: ログアウト

en: Changed
ja: 変更済

en: Interval
ja: 間隔

en: User name
ja: ユーザー名

en: Resume
ja: 再開

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Photo
ja: 写真

en: Apply
ja: 適用

en: « first
ja: « 最初へ

en: last »
ja: 最後 »

en: Organization
ja: 会社

en: Offset
ja: オフセット

en: Company name
ja: 会社名

en: User account
ja: ユーザーアカウント

en: Workflow state
ja: ワークフローの状態

en: Delete link
ja: リンクを削除

en: Uid
ja: ユーザーID

en: Edit link
ja: 編集リンク

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Post date
ja: 投稿日

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: User menu
ja: ユーザーメニュー

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
ja: <strong>ユーザーメニュー</strong>に、ユーザーアカウント関係のリンクとログアウトリンクが含まれています。

en: Submitted on %date
ja: 送信日時: %date

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Empty text.
ja: 空のテキスト。

en: Author uid
ja: 投稿者 uid

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示
