Recruiter Features (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (96 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: user
tr: kullanıcı

en: Request new password via e-mail.
tr: E-posta üzerinden yeni parola iste.

en: E-mail
tr: E-posta

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Enabled
tr: Etkin

en: Last updated
tr: Son güncelleme

en: view
tr: görüntüle

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: True
tr: Doğru

en: Summary
tr: Özet

en: Region
tr: Bölge

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Mail
tr: Posta

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: Contact
tr: İletişim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: Location
tr: Konum

en: Last access
tr: Son erişim

en: Last login
tr: Son giriş

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: Filter by
tr: Filtrele:

en: Job
tr: İş

en: Jobs
tr: İşler

en: Company
tr: Şirket

en: Role
tr: Rol

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Profile
tr: Profil

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Birthday
tr: Doğum günü

en: Attachments
tr: Ekler

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: Request new password
tr: Yeni parola iste

en: Languages
tr: Diller

en: author
tr: yazar

en: Log out
tr: Çıkış

en: Changed
tr: Değişti

en: Interval
tr: Aralık

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: flag
tr: işaret

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Company name
tr: Şirket adı

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Delete link
tr: Bağlantıyı sil

en: Edit link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: View panes
tr: Panelleri gör

en: Content pane
tr: İçerik paneli

en: User menu
tr: Kullanıcı menüsü

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
tr: <em>Kullanıcı</em> menüsü 'Oturumu kapat' gibi kullanıcı hesabı ile ilişkili bağlantıları içerir.

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Author uid
tr: Yazarın uid

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor

en: bookmarks
tr: yer imleri
