Recruiter Features (7.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (70 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: user
it: utente

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Audience
it: Pubblico di riferimento

en: more
it: altro

en: Enabled
it: Attivato

en: Last updated
it: Ultimo aggiornamento

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: True
it: Vero

en: Summary
it: Sommario

en: Region
it: Regione

en: Submitted by
it: Inviato da

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Roles
it: Ruoli

en: Location
it: Posizione

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: Last login
it: Ultimo accesso

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: Role
it: Ruolo

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Users
it: Utenti

en: Profile
it: Profilo

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: Updated date
it: Data modifica

en: Birthday
it: Data di nascita

en: Attachments
it: Allegati

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Member for
it: Iscritto da

en: Languages
it: Lingue

en: author
it: autore

en: Changed
it: Modificato

en: User name
it: Nome utente

en: Applicant
it: Richiedente

en: Resume
it: Ripresa

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Organization
it: Organizzazione

en: Offset
it: Scostamento

en: Company name
it: Ragione Sociale

en: Profile ID
it: ID del profilo

en: Post date
it: Data di inserimento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Submitted on %date
it: Inviato il %date

en: Master
it: Principale

en: Author uid
it: Identificativo uid dell'autore

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total
