Recruiter Features (7.x-1.0-rc2) - en to pl translation catalogue (137 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: user
pl: użytkownik

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Email address
pl: Adres e-mail

en: Type
pl: Typ

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Audience
pl: Odbiorcy

en: more
pl: więcej

en: Enabled
pl: Włączone

en: Last updated
pl: Ostatnia aktualizacja

en: File
pl: Plik

en: Date
pl: Data

en: Reset
pl: Resetuj

en: Link
pl: Odnośnik

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: True
pl: Prawda

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Submitted by
pl: Wysłane przez

en: Mail
pl: Poczta

en: User
pl: Użytkownik

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Active
pl: Aktywne

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Roles
pl: Role

en: Location
pl: Położenie

en: Last access
pl: Ostatni dostęp

en: Last login
pl: Ostatnie logowanie

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: Desc
pl: Malejąco

en: Jobs
pl: Oferty

en: preview
pl: podgląd

en: Role
pl: Rola

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Personal information
pl: Informacje personalne

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Profile
pl: Profil

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Updated date
pl: Data aktualizacji

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Saved searches
pl: Zapisane wyszukiwania

en: Attachments
pl: Załączniki

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Member for
pl: Posiada konto przez

en: Languages
pl: Języki

en: author
pl: autor

en: Changed
pl: Zmieniono

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Resume
pl: Wznów

en: flag
pl: flaga

en: Job type
pl: Typ pracy

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Application
pl: Aplikacja

en: « first
pl: « pierwsza

en: last »
pl: ostatnia »

en: Organization
pl: Organizacja

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Company name
pl: Nazwa firmy

en: Profile ID
pl: ID profilu

en: Workflow state
pl: Stan przepływu pracy

en: No users found.
pl: Nie odnaleziono użytkowników.

en: Education
pl: Edukacja

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: View panes
pl: Panele z widokami

en: Content pane
pl: Panel z zawartością

en: Empty.
pl: Brak.

en: Job title
pl: Tytuł oferty

en: Submitted on %date
pl: Wysłano %date

en: Time period
pl: Okres czasu

en: Profile type
pl: Typ profilu

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Required fields
pl: Pola wymagane

en: Master
pl: Główny

en: Required IT skills
pl: Wymagane kwalifikacje

en: Required languages
pl: Wymagana znajomość języków

en: Job per file upload
pl: Oferta z pliku

en: Create a new job by uploading a file, e.g. a PDF file.
pl: Stwórz nową ofertę pracy z pliku, np: pdf.

en: Job per link
pl: Oferta z linku

en: Job per template
pl: Oferta z szablonu

en: Create a new job and provide the job details now.
pl: Stwórz nową ofertę pracy i opisz jej szczegóły.

en: Job URL
pl: URL oferty

en: Job administration
pl: Zarządzanie ofertami

en: Job created date
pl: Data utworzenia oferty

en: Job updated date
pl: Data aktualizacji oferty

en: Manage jobs
pl: Zarządzaj ofertami

en: Desired job title
pl: Tytuł pożądanego stanowiska pracy

en: Desired occupation
pl: Preferowany zawód

en: Desired region
pl: Preferowany region

en: IT skills
pl: Kwalifikacje IT

en: Job preferences
pl: Preferencje zawodowe

en: Resume state
pl: Stan CV

en: Resume administration
pl: Administracja CV

en: Allow applicants to create a resume.
pl: Pozwól aplikantom na tworzenie CV

en: Resume search
pl: Znajdź pracownika

en: Administer recruitment content.
pl: Administruj zawartością rekrutacji.

en: all items
pl: wszystkie pozycje

en: Author uid
pl: ID autora

en: Show job
pl: Pokaż oferty

en: Desired salary
pl: Oczekiwane wynagrodzenie

en: The resume is complete
pl: CV jest kompletne.

en: Recruiter resume
pl: CV rekrutującego

en: The resume that will be checked.
pl: CV które będą sprawdzone.

en: The resume is <span class="!classes">incomplete</span>. Please fill out all necessary information.
pl: CV <span class="!classes">nie jest kompletne</span>. Wypełnij wszystkie niezbędne informacje.

en: Required information needs to be completed.
pl: Wymagane informacje muszą zostać uzupełnione.

en: Reset search
pl: Resetuj wyszukiwanie

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: The content of this field will be private.
pl: Zawartość tego pola pozostanie prywatna.

en: Current user resume state information
pl: Informacje o stanie CV użytkownika

en: Provides the fulltext search block for resumes
pl: Udostępnia przeglądanie pełnotekstowe dla CV

en: Job publish
pl: Oferta opublikowana

en: Job unpublish
pl: Oferta nieopublikowana

en: My job bookmarks
pl: Moje zakładki ofert

en: You have not yet bookmarked any job. Click the "Bookmark this" link when viewing a job to add it to this list.
pl: Nie masz jeszcze ofert w zakładkach. Kliknij "Dodaj do zakładek" aby dodać oglądaną ofertę do listy zakładek.

en: bookmarks
pl: zakładki

en: Find jobs
pl: Znajdź oferty

en: No jobs found.
pl: Nie znaleziono ofert.

en: What?
pl: Kto?

en: Where?
pl: Gdzie?

en: Interval (h)
pl: Interwał (godz.)

en: Resume bookmarks
pl: Zakładki ofert

en: You have not yet bookmarked any resume. Click the "Bookmark resume" link when viewing a resume to add it to this list.
pl: Nie dodałeś jeszcze CV do zakładek. Kliknij w "Dodaj CV do zakładki".

en: Find resumes
pl: Znajdź CV

en: No resumes found.
pl: Nie znaleziono CV.
