Recruiter Features (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (97 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: user
pt: usuário

en: Request new password via e-mail.
pt: Solicitar uma nova senha por e-mail.

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Audience
pt: Audiência

en: more
pt: mais

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Last updated
pt: Última atualização

en: view
pt: ver

en: File
pt: Arquivo

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: True
pt: Verdadeiro

en: Summary
pt: Resumo

en: Region
pt: Região

en: Mail
pt: E-mail

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Active
pt: Ativo

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Roles
pt: Papéis

en: Location
pt: Localização

en: Last access
pt: Último acesso

en: Last login
pt: Último login

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Endereço

en: State
pt: Estado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Role
pt: Papel

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Personal information
pt: Informações pessoais

en: Log in
pt: Entrar

en: Users
pt: Usuários

en: Profile
pt: Perfil

en: Defaults
pt: Padrões

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Birthday
pt: Data de Nascimento

en: Attachments
pt: Anexos

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: Member for
pt: Membro há

en: Request new password
pt: Recuperar senha

en: Languages
pt: Idiomas

en: author
pt: autor

en: Log out
pt: Sair

en: Changed
pt: Alterado

en: Interval
pt: Intervalo

en: User name
pt: Nome do usuário

en: Resume
pt: Continuar

en: Apply
pt: Aplicar

en: Application
pt: Aplicativo

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Organization
pt: Organização

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Company name
pt: Empresa

en: User account
pt: Conta de usuário

en: Profile ID
pt: ID do perfil

en: Workflow state
pt: Estado do workflow

en: About me
pt: Sobre mim

en: Delete link
pt: Apagar link

en: Education
pt: Educação

en: Post date
pt: Data de publicação

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Login / Register
pt: Login / Registro

en: View panes
pt: Ver painéis

en: Content pane
pt: Painel de conteúdo

en: Empty.
pt: Vazio.

en: User menu
pt: Menu do usuário

en: The <em>User</em> menu contains links related to the user's account, as well as the 'Log out' link.
pt: O menu <em>Usuário<em> contém links relacionados à conta do usuário, e também o link para fechar a sessão.

en: Submitted on %date
pt: Enviado em %date

en: Profile type
pt: Tipo de perfil

en: Asc
pt: Ascendente

en: I agree with these terms
pt: Eu concordo com estes termos

en: Required fields
pt: Campos obrigatórios

en: Master
pt: Principal

en: Empty text.
pt: Texto vazio.

en: Author uid
pt: Uid do autor

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total

en: Name (autcomplete)
pt: Nome (autocompletar)

en: User name (author)
pt: Nome de usuário (autor)
