Recurly (7.x-2.0-alpha2) - en to id translation catalogue (40 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: subscribe
id: Berlangganan

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Default currency
id: Mata uang bawaan

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Number
id: Angka

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Update
id: Perbarui

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Active
id: Aktif

en: Selected
id: Terpilih

en: Start Date
id: Tanggal Mulai

en: Price
id: Harga

en: Amount
id: Jumlah

en: State
id: Status

en: Invoices
id: Invoice

en: Payments
id: Pembayaran

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Public Key
id: Kunci Publik

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: City
id: Kota

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Full
id: Penuh

en: Zip code
id: Kode pos

en: Subtotal
id: Sub total

en: Failed
id: Gagal

en: Live
id: Langsung

en: Select
id: Pilih

en: Postal Code
id: Kode Pos

en: Services
id: Layanan

en: Sign up
id: Daftar

en: Coupon code
id: Kode kupon
