Recurly (7.x-2.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (53 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Username
pt: Nome de usuário

en: subscribe
pt: assinar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Default currency
pt: Moeda padrão

en: Date
pt: Data

en: None
pt: Nenhum

en: Number
pt: Número

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Update
pt: Atualizar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Active
pt: Ativo

en: Selected
pt: Selecionado

en: Card Number
pt: Número do cartão

en: Start Date
pt: Data inicial

en: Price
pt: Preço

en: Account not found
pt: Conta não encontrada

en: Amount
pt: Valor

en: State
pt: Estado

en: Invoice
pt: Fatura

en: Invoices
pt: Faturas

en: Payments
pt: Pagamentos

en: Company
pt: Empresa

en: Public Key
pt: Chave Pública

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: First Name
pt: Nome

en: Last Name
pt: Sobrenome

en: City
pt: Cidade

en: Phone number
pt: Telefone

en: Full
pt: Completo

en: Paid
pt: Pago

en: Account status
pt: Status da conta

en: Expired
pt: Expirado

en: Immediately
pt: Imediatamente

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: Purchase
pt: Valor do Pedido

en: Live
pt: Ao Vivo

en: Select
pt: Selecionar

en: Subscription
pt: Inscrição

en: Postal Code
pt: CEP

en: Services
pt: Serviços

en: List subscriptions
pt: LIstar inscrições

en: Sign up
pt: Inscrição

en: Signup
pt: Inscreva-se

en: CVV
pt: Códido de confirmação

en: Coupon code
pt: Código do cupom

en: Coupon Code
pt: Código do Cupom

en: Reactivate
pt: Reativar
