Recurly (7.x-3.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: subscribe
hi: सदस्यता

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Default currency
hi: डिफ़ॉल्ट मुद्रा

en: Date
hi: तारीख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Number
hi: संख्या

en: Country
hi: देश

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Total
hi: कुल

en: Email
hi: ईमेल

en: Active
hi: सक्रिय

en: Selected
hi: चुना गया

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: State
hi: अवस्था

en: Invoice
hi: बिल

en: Invoices
hi: बिल

en: Company
hi: कम्पनी

en: Expiration Date
hi: समाप्ति तिथि

en: Full
hi: पूरा

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: cURL
hi: कर्ल
