Red Theme (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Comments
fr: Commentaires

en: Help
fr: Aide

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Centered
fr: Centré(e)

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Red
fr: Rouge

en: Featured
fr: Recommandés

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Footer first column
fr: Première colonne du pied de page

en: Footer second column
fr: Seconde colonne du pied de page

en: Footer third column
fr: Troisième colonne du pied de page

en: Footer fourth column
fr: Quatrième colonne du pied de page

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Triptych first
fr: Premier triptyque

en: Triptych middle
fr: Triptyque du milieu

en: Triptych last
fr: Dernier triptyque
