Red Theme (7.x-2.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Red
fa: قرمز

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: قائمی ثانویه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم
