Red Theme (7.x-2.0) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Help
tr: Yardım

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Red
tr: Kırmızı

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main menu
tr: Ana menü

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Footer first column
tr: Altbilgi birinci sütun

en: Footer second column
tr: Altbilgi ikinci sütun

en: Footer third column
tr: Altbilgi üçüncü sütun

en: Footer fourth column
tr: Altbilgi dördüncü sütun

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Triptych first
tr: Triptik ilk

en: Triptych middle
tr: Triptik orta

en: Triptych last
tr: Triptik son
