RedHen CRM (7.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (84 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Private
fa: خصوصی

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: more
fa: بیشتر

en: Enabled
fa: فعال

en: error
fa: خطا

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: view
fa: مشاهده

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیام

en: Link
fa: پیوند

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: Archive
fa: آرشیو

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Updated
fa: به‌روز

en: User
fa: کاربر

en: action
fa: عملکرد

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Sent email to %recipient
fa: پست الکترونیکی به %recipient ارسال شد

en: Unable to send email to %recipient
fa: امکان ارسال پست الکترونیکی به %recipient وجود ندارد

en: The subject of the message.
fa: موضوع پیام.

en: Are you sure you want to delete %title?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید %title را حذف کنید؟

en: Active
fa: فعال

en: Contacts
fa: مخاطبین

en: Revision ID
fa: شناسه نسخه

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Score
fa: امتیاز

en: N/A
fa: هیچ

en: Load
fa: بارگذاری

en: Address
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Note
fa: یادداشت

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Filters
fa: فیلترها

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Labels
fa: برچسب‌ها

en: Change
fa: تغییر

en: Are you sure you want to delete %label?
fa: آیا مطمئن هستید می‌خواهید %label را حذف کنید؟

en: %title has been deleted.
fa: %title حذف شد.

en: Webform
fa: فرم ساز

en: Apply
fa: تایید

en: Unlink
fa: از پیوند خارج کردن

en: Organization
fa: سازمان

en: Offset
fa: جابجایی

en: deleted
fa: حذف شده

en: Text to display
fa: متن قابل نمایش

en: Organizations
fa: سازمان‌ها

en: Registration
fa: عضویت

en: Primary
fa: اصلی

en: Delete link
fa: پیوند حذف

en: Drupal user
fa: کاربر دروپال

en: Edit link
fa: پیوند ویرایش

en: Provide a simple link to the node.
fa: ارائه یک پیوند ساده به گره.

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
fa: پیغامی که باید فرستاده شود، می‌توانید از نشانه‌هایی مانند: [node:title], [user:name] و [comment:body] برای تولید پیغامی که در هر ارسال تغییر می‌کند استفاده کنید. همه نشانه‌ها در تمامی محتوا در دسترس نخواهد بود.

en: Sort By
fa: مرتب کردن بر اساس

en: Connections
fa: ارتباطات

en: Primary email
fa: پست الکترونیکی اصلی

en: %title could not be deleted.
fa: %title نمی‌تواند حذف شود.

en: Asc
fa: صعودی

[ctx: redhen_relation]
en: Active
fa: فعال

[ctx: redhen_relation]
en: Inactive
fa: غیرفعال
