RedHen CRM (7.x-1.0-alpha3) - en to ru translation catalogue (132 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Private
ru: Приватный

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Subject
ru: Тема

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: more
ru: ещё

en: Enabled
ru: Включено

en: error
ru: ошибка

en: Content types
ru: Типы материалов

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Link
ru: Ссылка

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Summary
ru: Сводка

en: Archive
ru: Архив

en: Teaser
ru: Анонс

en: Notes
ru: Примечания

en: Updated
ru: Обновлено

en: User
ru: Пользователь

en: action
ru: действие

en: Contact
ru: Контакт

en: Created
ru: Создано

en: Sent email to %recipient
ru: Отправка почты для получателя %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ru: Невозможно отправить email для получателя %recipient

en: The subject of the message.
ru: Тема сообщения.

en: Are you sure you want to delete %title?
ru: Вы действительно хотите удалить %title?

en: Active
ru: Активно

en: Contacts
ru: Контакты

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Comment
ru: Комментарий

en: Score
ru: Результат

en: N/A
ru: Н/Д

en: Load
ru: Загрузить

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: Inactive
ru: Неактивно

en: Add Note
ru: Добавить примечание

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Filters
ru: Фильтры

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: First Name
ru: Имя

en: Last Name
ru: Фамилия

en: Labels
ru: Метки

en: Created date
ru: Дата создания

en: Change
ru: Изменить

en: Are you sure you want to delete %label?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %label?

en: %label has been deleted.
ru: %label было удалено.

en: %title has been deleted.
ru: Материал %title удален.

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Group settings
ru: Настройки группы

en: Apply
ru: Применить

en: Unlink
ru: Отвязать

en: Organization
ru: Организация

en: Offset
ru: Пропустить

en: deleted
ru: удалено

en: Contact name
ru: Имя контакта

en: Contact name.
ru: Имя контакта.

en: Text to display
ru: Текст для показа

en: Organizations
ru: Организации

en: Registration
ru: Регистрация

en: Primary
ru: Первичный

en: Additional Settings
ru: Расширенные настройки

en: Delete link
ru: Ссылка на удаление

en: Create new
ru: Создать

en: Drupal user
ru: Пользователь Drupal

en: Edit link
ru: Ссылка на редактирование

en: Provide a simple link to the node.
ru: Прямая ссылка на материал.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Connection type
ru: Тип соединения

en: Connection
ru: Соединение

en: Render
ru: Показать

en: Archived
ru: Архив

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
ru: Введите содержание письма. Доступно использование следующих маркеров: [node:title], [user:name], [comment:body].

en: Sort By
ru: Сортировать

en: Contact type
ru: Тип контакта

en: Connections
ru: Отношения

en: Add Connection
ru: Добавить отношение

en: %title could not be deleted.
ru: %title не может быть удалено.

en: Organization name
ru: Название организации

en: Drupal User
ru: Пользователь Drupal

en: Asc
ru: По возрастанию

en: -- Select --
ru: -- Выбор --

en: Registrations
ru: Регистрации

en: Add a new contact.
ru: Добавить новый контакт.

en: There are no entities matching "%value"
ru: Нет сущностей, совпадающих с "%value"

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
ru: Несколько сущностей называется %value. Укажите то, что вы хотите с помощью круглых скобок. Например: "@value (@id)"

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
ru: Несколько сущностей совпадает с этой связью; "%multiple"

en: CRM Dashboard
ru: Пульт CRM

en: RedHen CRM Dashboard
ru: Управление RedHen CRM

en: Administer RedHen CRM items, such as contacts, organizations, memberships, etc.
ru: Администрирование пунктами RedHen CRM, такими как контакты, организации, участие и т.п.

en: RedHen CRM Settings
ru: Настройки RedHen CRM

en: Configure RedHen CRM.
ru: Конфигурация RedHen CRM.

en: View, manage, and search contacts.
ru: Просмотр, управление и поиск контактов.

en: View, manage, and search organizations.
ru: Просмотр, управление и поиск организаций.

en: View, manage, and search memberships.
ru: Просмотр, управление и поиск участников.

en: Define bundles and manage fields for RedHen entities.
ru: Определение форм и управление полями в RedHen.

en: RedHen configuration and settings.
ru: RedHen настройки и установки.

en: -- Any --
ru: -- Любой --

en: Filter by %bundle specific fields
ru: Фильтровать по определенным полям %bundle

en: Contact state
ru: Статус контакта

en: View RedHen CRM contacts.
ru: Просмотр контактов RedHen CRM.

en: Add a contact
ru: Добавить контакт

en: Engagement
ru: Вовлеченность

en: Engagement Scores
ru: Стоимость участия

en: Sorry, there are no engagements that match your criteria.
ru: Извините, нет участия, соответствующего вашим критериям.

en: Note Type
ru: Тип заметки

en: Manage RedHen notes
ru: Управление примечаниями RedHen

en: Organization type
ru: Тип организации

en: Organization name.
ru: Название организации.

en: Organization state
ru: Состояние организации

en: View RedHen CRM Organizations.
ru: Просмотр организаций RedHen CRM.

en: Add an organization
ru: Добавить организацию

en: Add a new organization.
ru: Добавить новую организацию.

en: @type between @label1 and @label2
ru: @type между @label1 и @label2

en: %name has no connections.
ru: У %name нет отношений.

[ctx: redhen_relation]
en: NA
ru: НД

[ctx: redhen_relation]
en: Active
ru: Активно

[ctx: redhen_relation]
en: Inactive
ru: Неактивно
