RedHen CRM (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (67 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Private
ja: プライベート

en: Group
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Subject
ja: 件名

en: Actions
ja: アクション

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Enabled
ja: 有効

en: error
ja: エラー

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Name
ja: 名前

en: edit
ja: 編集

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: Archive
ja: アーカイブ

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Notes
ja: ノート

en: Updated
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: action
ja: アクション

en: Email
ja: メール

en: Contact
ja: コンタクト

en: Created
ja: 作成

en: Sent email to %recipient
ja: %recipient へメールが送信されました

en: Unable to send email to %recipient
ja: %recipient へメールが送信できませんでした

en: The subject of the message.
ja: メッセージの件名を入力してください。

en: Are you sure you want to delete %title?
ja: 本当に、%title を削除してもよろしいですか？

en: Active
ja: アクティブ

en: Comment
ja: コメント

en: Score
ja: 得点

en: Load
ja: ロード

en: Address
ja: 住所

en: State
ja: 状態

en: Note
ja: 注意

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Filters
ja: フィルター

en: Last Name
ja: 姓

en: Labels
ja: ラベル

en: Created date
ja: 作成日時

en: Change
ja: 変更

en: Are you sure you want to delete %label?
ja: %label を本当に削除しますか？

en: %label has been deleted.
ja: %label を削除しました。

en: %title has been deleted.
ja: %title は削除されました。

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Group settings
ja: グループの設定

en: Apply
ja: 適用

en: Unlink
ja: リンクしない

en: Organization
ja: 会社

en: deleted
ja: 削除

en: Registration
ja: 登録

en: Relation
ja: リレーション

en: Create new
ja: 新規作成

en: Drupal user
ja: Drupalユーザー

en: Render
ja: 出力

en: Archived
ja: アーカイブ

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
ja: 送信するメッセージ。メッセージごとに変化するデータ用プレースホルダーとして[node:title], [user:name], [comment:body]などが利用できます。どのような文面でも、すべてのプレースホルダーが利用可能なわけではありません。

en: -- Select --
ja: -- 選択 --
