RedHen CRM (7.x-1.0-beta2) - en to is translation catalogue (54 entries)

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Enabled
is: Virkt

en: error
is: villa

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: view
is: skoða

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Archive
is: Skjalasafn

en: Teaser
is: Úrdráttur

en: Updated
is: Uppfært

en: User
is: Notandi

en: action
is: aðgerð

en: Email
is: Netfang

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: Sent email to %recipient
is: Sendi tölvupóst á viðtakanda %recipient

en: Unable to send email to %recipient
is: Gat ekki sent tölvupóst á %recipient

en: The subject of the message.
is: Efni skilaboðanna.

en: Are you sure you want to delete %title?
is: Ertu viss um að þú viljir eyða %title?

en: Active
is: Virkt

en: Comment
is: Ummæli

en: Message text
is: Skilaboðatexti

en: N/A
is: Á ekki við

en: Load
is: Hlaða

en: Address
is: Heimilisfang

en: State
is: Fylki

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Filters
is: Síur

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Created date
is: Dags. stofnað

en: Apply
is: Virkja

en: Organization
is: Stofnun

en: deleted
is: eytt

en: Contact name
is: Nafn tengiliðs

en: Drupal user
is: Drupal notandi

en: Connections
is: Tengingar

en: This is the text of all messages of this type.
is: Þetta er textinn fyrir öll skilaboð af þessari gerð.

en: -- Select --
is: -- Velja --
