RedHen CRM (7.x-1.0-beta3) - en to fi translation catalogue (85 entries)

en: Body
fi: Sisältö

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Content
fi: Sisältö

en: Private
fi: Yksityinen

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Subject
fi: Aihe

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: error
fi: virhe

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: view
fi: näkymä

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Archive
fi: Arkisto

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: User
fi: Käyttäjä

en: action
fi: toiminto

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Sent email to %recipient
fi: Sähköposti lähetettiin (vastaanottajana %recipient)

en: Unable to send email to %recipient
fi: Sähköpostia ei voitu lähettää (vastaanottajana %recipient)

en: The subject of the message.
fi: Viestin aihe.

en: Are you sure you want to delete %title?
fi: Haluatko varmasti poistaa %title?

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Contacts
fi: Yhteyshenkilöt

en: Comment
fi: Kommentti

en: Score
fi: Tulos

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Load
fi: Lataa

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Note
fi: Huomaa

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Filters
fi: Suodattimet

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Full name
fi: Koko nimi

en: Change
fi: Muuta

en: Source
fi: Lähde

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Are you sure you want to delete %label?
fi: Oletko varma että haluat poistaa %label?

en: %label has been deleted.
fi: %label on poistettu.

en: %title has been deleted.
fi: %title on poistettu.

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Group settings
fi: Ryhmän asetukset

en: Apply
fi: Käytä

en: Unlink
fi: Poista linkki

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: deleted
fi: poistettu

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Relation
fi: Relaatio

en: Create new
fi: Luo uusi

en: Render
fi: Renderöi

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
fi: Näytettävä viesti. Voit sisällyttää merkkejä kuten [node:title], [user:name] ja [comment: body] kuvaamaan joka kerralla muuttuvaa lähetettävää dataa. Kaikki merkit eivät ole käytettävissä kaikissa konteksteissa.

en: Connections
fi: Yhteyksiä

en: Primary email
fi: Pääsähköpostiosoite

en: %title could not be deleted.
fi: %title ei voitu poistaa.

en: Host entity
fi: Isäntäentiteetti

en: -- Select --
fi: -- Valitse --

en: There are no entities matching "%value"
fi: Hakua "%value" vastaavia entiteettejä ei löytynyt

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
fi: Useampi kuin yksi entiteetti on nimeltään %value. Valitse minkä niistä haluat ID:n perusteella, esimerkiksi "@value (@id)"

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
fi: Enemmän kuin yksi entiteetti vastaa tätä viittausta; "%multiple"
