RedHen CRM (7.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (72 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Private
tr: Özel

en: Group
tr: Grup

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: error
tr: hata

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: view
tr: görüntüle

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: Archive
tr: Arşiv

en: Teaser
tr: Özet

en: Notes
tr: Notlar

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: action
tr: eylem

en: Email
tr: E-posta

en: Contact
tr: İletişim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Sent email to %recipient
tr: E-posta gönderildi: %recipient.

en: Unable to send email to %recipient
tr: E-posta gönderilemedi: %recipient.

en: The subject of the message.
tr: İletinin konusu.

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Contacts
tr: İlişkiler

en: Comment
tr: Yorum

en: Score
tr: Puan

en: Message text
tr: İleti metni

en: Load
tr: Yükle

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Full name
tr: Tam ad

en: Change
tr: Değiştir

en: Source
tr: Kaynak

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Are you sure you want to delete %label?
tr: %label etiketini silmek istediğinize emin misiniz?

en: %label has been deleted.
tr: %label silindi.

en: %title has been deleted.
tr: %title silindi.

en: Apply
tr: Uygula

en: Unlink
tr: Bağlantıyı kaldır

en: Any
tr: Herhangi

en: Registration
tr: Kayıt

en: Primary
tr: Birincil

en: Relation
tr: İlişki

en: Create new
tr: Yeni oluştur

en: Archived
tr: Arşivlendi

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
tr: Gönderilecek ileti. [node:title], [user:name] ve [comment:body] gibi her ileti gönderiminde özelleşebilecek değişkenleri kullanabilirsiniz. Tüm değişkenler tüm bağlamlarda geçerli olmayabilir.

en: -- Select --
tr: -- Seçiniz --

en: Registrations
tr: Kayıtlar
