RedHen CRM (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (74 entries)

en: Body
it: Corpo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Private
it: Privato

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: error
it: errore

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Label
it: Etichetta

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Archive
it: Archivio

en: Teaser
it: Anteprima

en: Notes
it: Note

en: Updated
it: Aggiornato

en: User
it: Utente

en: action
it: azione

en: Email
it: E-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Contact
it: Contatto

en: Created
it: Creato

en: Sent email to %recipient
it: E-mail inviata a %recipient

en: Unable to send email to %recipient
it: Impossibile inviare e-mail a %recipient

en: The subject of the message.
it: L'oggetto del messaggio.

en: Are you sure you want to delete %title?
it: Si vuole davvero eliminare %title?

en: Active
it: Attivo

en: Score
it: Punteggio

en: Message text
it: Testo del messaggio

en: N/A
it: N/D

en: Load
it: Carica

en: Address
it: Indirizzo

en: State
it: Stato

en: Inactive
it: Inattivo

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Filters
it: Filtri

en: Labels
it: Etichette

en: Created date
it: Data creazione

en: Full name
it: Nominativo

en: Change
it: Cambia

en: Source
it: Sorgente

en: Activity
it: Attività

en: Entity
it: Entità

en: Are you sure you want to delete %label?
it: Vuoi davvero eliminare %label?

en: %title has been deleted.
it: %title è stato eliminato.

en: Group settings
it: Impostazioni dei gruppi

en: Apply
it: Applica

en: Unlink
it: Rimuovi link

en: Organization
it: Organizzazione

en: deleted
it: eliminato

en: Primary
it: Primario

en: Drupal user
it: Utente Drupal

en: Render
it: Presentazione

en: Archived
it: Archiviato

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
it: Il messaggio da inviare. Puoi usare segnaposti come [node:title], [user:name], e [comment:body] per inserire valori dinamici diversi per ciascun messaggio. Nota che non tutti i segnaposto possono essere disponibili in un dato contesto.

en: %title could not be deleted.
it: Impossibile eliminare %title.

en: Organization name
it: Nome organizzazione
