RedHen CRM (7.x-1.1) - en to cy translation catalogue (43 entries)

en: Body
cy: Corff

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Subject
cy: Testun

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: error
cy: gwall

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: view
cy: gweld

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: True
cy: Gwir

en: False
cy: Anwir

en: Default
cy: Diofyn

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: action
cy: gweithred

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Sent email to %recipient
cy: Gyrru e-bost i %recipient

en: Unable to send email to %recipient
cy: Methu gyrru e-bost at %recipient

en: The subject of the message.
cy: Pwnc y neges.

en: Are you sure you want to delete %title?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu %title?

en: Active
cy: Gweithredol

en: Score
cy: Sgôr

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd

en: Full name
cy: Enw llawn

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Apply
cy: Ceisio
