RedHen CRM (7.x-1.11) - en to kn translation catalogue (58 entries)

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: error
kn: ದೋಷ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Contacts
kn: ಸಂಪರ್ಕವಿಳಾಸಗಳು

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Merge
kn: ವಿಲೀನಗೊಳಿಸು...

en: Load
kn: ಲೋಡ್

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Note
kn: ಸೂಚನೆ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Labels
kn: ಲೇಬಲ್‌ಗಳು

en: Full name
kn: ಪೂರ್ಣ ಹೆಸರು

en: Change
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Skip
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸಿ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Connection
kn: ಸಂಪರ್ಕ
