RedHen CRM (7.x-1.13) - en to cs translation catalogue (89 entries)

en: Body
cs: Text

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Email address
cs: E-mail

en: Private
cs: Soukromé

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Email settings
cs: Nastavení e-mailu

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: error
cs: chyba

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: view
cs: zobrazit

en: Edit
cs: Upravit

en: Message
cs: Zpráva

en: Link
cs: Odkaz

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Label
cs: Popisek

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: Archive
cs: Archiv

en: View
cs: Zobrazit

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Notes
cs: Poznámky

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: User
cs: Uživatel

en: action
cs: akce

en: Email
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Sent email to %recipient
cs: Poslán e-mail na adresu %recipient

en: Unable to send email to %recipient
cs: Nebylo možné poslat e-mail na adresu %recipient

en: The subject of the message.
cs: Předmět zprávy.

en: Are you sure you want to delete %title?
cs: Určitě odstranit %title?

en: Active
cs: Aktivní

en: Roles
cs: Role

en: Score
cs: Skóre

en: Revisions
cs: Revize

en: Message text
cs: Text zprávy

en: Load
cs: Načíst

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Inactive
cs: Neaktivní

en: General
cs: Obecné

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Filters
cs: Filtry

en: Labels
cs: Názvy

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Full name
cs: Celé jméno

en: Change
cs: Změnit

en: Source
cs: Zdroj

en: Activity
cs: Aktivita

en: Are you sure you want to delete %label?
cs: Opravdu chcete smazat %label?

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: !date by !username
cs: !date od !username

en: Revision
cs: Revize

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: %title has been deleted.
cs: Uzel %title byl smazán.

en: Apply
cs: Použít

en: Unlink
cs: Zrušit odkaz

en: Skip
cs: Přeskočit

en: deleted
cs: smazáno

en: About
cs: Popis

en: Text to display
cs: Text který se zobrazí

en: Uses
cs: Použití

en: Primary
cs: Primární

en: Delete link
cs: Odkaz "smazat"

en: Create new
cs: Vytvořit nové

en: Drupal user
cs: uživatel Drupalu

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: contact
cs: kontakt

en: Structure
cs: Struktura

en: Archived
cs: Archivováno

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
cs: Zpráva k odeslání. Můžete použít zástupné symboly jako [node:title], [user:name] nebo [comment:body], čímž do textu zahrnete dynamicky generované údaje. Ne všechny zástupné symboly jsou k dispozici ve všech kontextech.

en: Connections
cs: Spojení

en: Master
cs: Nadřízené
