RedHen CRM (7.x-1.13) - en to sv translation catalogue (110 entries)

en: Body
sv: Brödtext

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Email address
sv: E-postadress

en: Private
sv: Privat

en: Group
sv: Grupp

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Email settings
sv: Inställningar för e-post

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: error
sv: fel

en: Content types
sv: Innehållstyper

en: view
sv: visa

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Link
sv: Länk

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Label
sv: Etikett

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Default
sv: Förvald

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Archive
sv: Arkiv

en: View
sv: Visa

en: Teaser
sv: Ingress

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: User
sv: Användare

en: action
sv: åtgärd

en: Email
sv: E-post

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Contact
sv: Kontakt

en: Created
sv: Skapad

en: Sent email to %recipient
sv: Skickade e-post till %recipient

en: Unable to send email to %recipient
sv: Kunde inte skicka e-post till %recipient

en: The subject of the message.
sv: Meddelandets ämnesrad.

en: Are you sure you want to delete %title?
sv: Är du säker på att du vill radera %title?

en: Active
sv: Aktiv

en: Contacts
sv: Kontakter

en: Roles
sv: Roller

en: Score
sv: Poäng

en: Revisions
sv: Versioner

en: Message text
sv: Meddelandetext

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Merge
sv: Sammanfoga

en: Load
sv: Ladda

en: Address
sv: Adress

en: State
sv: Läge

en: Inactive
sv: Inaktiv

en: General
sv: Allmän

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Filters
sv: Filter

en: Labels
sv: Etiketter

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Full name
sv: Fullständigt namn

en: Change
sv: Ändra

en: Source
sv: Källa

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Entity
sv: Objekt

en: Are you sure you want to delete %label?
sv: Är du säker på att du vill radera %label?

en: %label has been deleted.
sv: %label har raderats.

en: User registration
sv: Användarregistrering

en: Contact information
sv: Kontaktinformation

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: !date by !username
sv: !date av !username

en: Revision
sv: Version

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: %title has been deleted.
sv: %title har tagits bort.

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Group settings
sv: Inställningar för grupp

en: Apply
sv: Applicera

en: Unlink
sv: Ta bort länk

en: Skip
sv: Hoppa över

en: Organization
sv: Organisation

en: deleted
sv: raderad

en: About
sv: Om

en: Text to display
sv: Text att visa

en: Organizations
sv: Organisationer

en: Organization Name
sv: Organisationsnamn

en: Uses
sv: Använder

en: Primary
sv: Primär

en: Additional Settings
sv: Ytterligare inställningar

en: Delete link
sv: Radera länk

en: Create new
sv: Skapa ny

en: Drupal user
sv: Användare i Drupal

en: Edit link
sv: Länk för redigering

en: contact
sv: kontakt

en: Structure
sv: Struktur

en: Unarchive
sv: Avarkivera

en: Render
sv: Generera

en: Archived
sv: Arkiverad

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
sv: Meddelandet som skall skickas. Du kan inkludera platshållare såsom [node:title], [user:name] och [comment:body] för att representera data som kommer att vara olika för varje gång ett meddelande är sänt. Alla platshållare är inte tillgängliga i alla sammanhang.

en: Primary email
sv: Primär e-postadress

en: Host entity
sv: Värdobjekt

en: -- Select --
sv: -- Välj --

en: Master
sv: Huvud

en: Registrations
sv: Registreringar

en: The human-readable name of this registration state.
sv: Det människoläsbara namnet för den här registreringsstatusen.

en: The host entity.
sv: Objektet för värden.

en: Author entity
sv: Författarobjekt
