RedHen CRM (7.x-1.4) - en to eu translation catalogue (66 entries)

en: Body
eu: Gorputza

en: delete
eu: ezabatu

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Email address
eu: Posta elektronikoa

en: Private
eu: Pribatua

en: Group
eu: Taldea

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Subject
eu: Gaia

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Email settings
eu: E-posta ezarpenak

en: Enabled
eu: Gaituta

en: error
eu: errorea

en: Content types
eu: Eduki motak

en: view
eu: ikusi

en: Edit
eu: Editatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Message
eu: Mezua

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Label
eu: Etiketa

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Summary
eu: Laburpena

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Notes
eu: Oharrak

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: User
eu: Erabiltzailea

en: action
eu: ekintza

en: Email
eu: Eposta

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Created
eu: Sortua

en: Sent email to %recipient
eu: Bidali eposta %recipient-ri

en: The subject of the message.
eu: Mezuaren gaia

en: Are you sure you want to delete %title?
eu: %title ezabatzera zoaz. Ziur al zaude?

en: Active
eu: Aktiboa

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Count
eu: Zenbatu

en: Load
eu: Kargatu

en: Address
eu: Helbidea

en: State
eu: Egoera

en: Note
eu: Oharra

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Labels
eu: Etiketak

en: Created date
eu: Sortze data

en: Full name
eu: Izen osoa

en: Change
eu: Aldatu

en: Source
eu: Iturburua

en: Activity
eu: Aktibitate

en: Entity
eu: Entitatea

en: %title has been deleted.
eu: %title ezabatu da.

en: Group settings
eu: Talde ezarpenak

en: Apply
eu: Ezarri

en: Organization
eu: Erakundea

en: Create new
eu: Sortu berria

en: Render
eu: Errendatzea

en: -- Select --
eu: -- Aukeratu --
