RedHen CRM (7.x-1.4) - en to ro translation catalogue (77 entries)

en: Body
ro: Conținut

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Email address
ro: Adresă email

en: Private
ro: Privat

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Email settings
ro: Setări e-mail

en: Enabled
ro: Activat

en: error
ro: eroare

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Archive
ro: Arhivă

en: Notes
ro: Note

en: Updated
ro: Actualizat

en: User
ro: Utilizator

en: action
ro: acţiune

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Sent email to %recipient
ro: A fost trimis un e-mail către %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ro: Nu se poate trimite e-mail către %recipient

en: The subject of the message.
ro: Subiectul mesajului.

en: Are you sure you want to delete %title?
ro: Sunteţi sigur că doriţi să ştergeţi %title?

en: Active
ro: Activ

en: Contacts
ro: Contacte

en: Score
ro: Scor

en: Message text
ro: Mesaj text

en: Count
ro: Contor

en: N/A
ro: N/D

en: Load
ro: Încarcă

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Inactive
ro: inactiv

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Filters
ro: Filtre

en: Labels
ro: Etichete

en: Created date
ro: Data creării

en: Full name
ro: Numele complet

en: Change
ro: Modificare

en: Source
ro: Sursă

en: Activity
ro: Activitate

en: Entity
ro: Entitate

en: Are you sure you want to delete %label?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %label?

en: %title has been deleted.
ro: %title a fost şte(a)rs(ă).

en: Apply
ro: Aplică

en: Unlink
ro: Înlăturați legătura

en: Skip
ro: Sari peste

en: deleted
ro: șters

en: Contact name
ro: Nume de contact

en: Relation
ro: Relație

en: Create new
ro: Creează unul nou

en: Drupal user
ro: Utilizator Drupal

en: Render
ro: Randare

en: Archived
ro: Arhivat

en: -- Select --
ro: -- Selectează --

en: Master
ro: Expert

en: Existing
ro: Existent
