RedHen CRM (7.x-1.4) - en to th translation catalogue (40 entries)

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Email address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Type
th: ประเภท

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: error
th: ผิดพลาด

en: Content types
th: ชนิดเนื้อหา

en: Edit
th: แก้ไข

en: Message
th: ข้อความ

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: False
th: เท็จ

en: action
th: ใช้งานอยู่

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Sent email to %recipient
th: ส่งอีเมลไปที่ %recipient แล้ว

en: Unable to send email to %recipient
th: ไม่สามารถส่งอีเมลไปที่ %recipient

en: The subject of the message.
th: ชื่อเรื่องของข้อความ

en: Are you sure you want to delete %title?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบ %title?

en: Score
th: คะแนน

en: Count
th: จำนวน

en: N/A
th: ไม่มี

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Filters
th: ตัวกรอง

en: Created date
th: วันที่สร้าง

en: Full name
th: ชื่อเต็ม

en: Source
th: แหล่งที่มา

en: Unlink
th: ยกเลิกการเชื่อมโยง

en: deleted
th: ลบทิ้ง

en: Contact name
th: ชื่อผู้ติดต่อ
