RedHen CRM (7.x-1.5) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Subject
bn: বিষয়

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: error
bn: ত্রুটি

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Message
bn: বার্তা

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Active
bn: সক্রিয়

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়
