RedHen CRM (7.x-1.5) - en to mr translation catalogue (41 entries)

en: Body
mr: मुख्य

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Email address
mr: ईमेल पत्ता

en: Private
mr: खाजगी

en: Group
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Email settings
mr: ई-मेल सेटिंग्ज

en: Enabled
mr: समर्थ

en: error
mr: तृटी

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: view
mr: दाखवा

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Updated
mr: सुधारित

en: User
mr: सदस्य

en: action
mr: कृती

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Are you sure you want to delete %title?
mr: तुम्हाला खात्री आहे का हे %title मिटवायचा आहे ?

en: Active
mr: सक्रिय

en: Merge
mr: एकत्र(Merge)

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य
