RedHen CRM (7.x-1.6) - en to da translation catalogue (88 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Private
da: Privat

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Email settings
da: Indstillinger for e-mail

en: Enabled
da: Aktiveret

en: error
da: fejl

en: Content types
da: Indholdstyper

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: Archive
da: Arkiv

en: Teaser
da: Smagsprøve

en: Notes
da: Noter

en: Updated
da: Opdateret

en: User
da: Bruger

en: action
da: handling

en: Email
da: E-mail

en: User ID
da: Bruger ID

en: Contact
da: Kontakt

en: Created
da: Oprettet

en: Sent email to %recipient
da: E-mail sendt til %recipient

en: Unable to send email to %recipient
da: Kunne ikke sende e-mail til %recipient

en: The subject of the message.
da: Meddelelsens emne.

en: Are you sure you want to delete %title?
da: Ønsker du at slette %title?

en: Active
da: Aktiv

en: Contacts
da: Kontakter

en: Score
da: Karakter

en: Message text
da: Besked tekst

en: Count
da: Antal

en: Merge
da: Sammenlæg

en: Load
da: Indlæs

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Inactive
da: Inaktiv

en: Note
da: Bemærk

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Filters
da: Filtre

en: Labels
da: Etiketter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Full name
da: Fulde navn

en: Change
da: Skift

en: Source
da: Kilde

en: Activity
da: Aktivitet

en: Are you sure you want to delete %label?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %label?

en: %label has been deleted.
da: %label er blevet slettet.

en: User registration
da: Brugerregistrering

en: %title has been deleted.
da: %title slettet.

en: Webform
da: Webformular

en: Group settings
da: Gruppeindstillinger

en: Apply
da: Udfør

en: Unlink
da: Fjern link

en: Devel
da: Udvikling

en: Organization
da: Organisation

en: deleted
da: slettet

en: Organizations
da: Organisationer

en: Primary
da: Primær

en: Additional Settings
da: Yderligere indstillinger

en: Create new
da: Opret ny

en: Drupal user
da: Drupal bruger

en: Render
da: Rendéring

en: Archived
da: Arkiveret

en: No value
da: Ingen værdi

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
da: Meddelelsen som skal sendes. Du kan bruge variable som [node:title], [user:name] og [comment:body] til at repræsentere data som er forskelligt hver gang meddelelsen sendes. Ikke alle variable er tilgængelige i alle kontekster.

en: Connections
da: Forbindelser

en: Primary email
da: Foretrukken e-mail

en: %title could not be deleted.
da: %title kunne ikke slettes.

en: Organization name
da: Organisation

en: -- Select --
da: --Vælg--

en: Registrations
da: Tilmeldinger
