RedHen CRM (7.x-1.6) - en to uk translation catalogue (148 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Private
uk: Приватне

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Email settings
uk: Налаштування електронної пошти

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: error
uk: помилка

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: Archive
uk: Архів

en: Teaser
uk: Анонс

en: Notes
uk: Примітки

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: action
uk: дія

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: Contact
uk: Контакт

en: Created
uk: Створено

en: Sent email to %recipient
uk: Відправлено електронну пошту до %recipient

en: Unable to send email to %recipient
uk: Неможливо відправити електронну пошту до %recipient

en: The subject of the message.
uk: Тема повідомлення.

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %title?

en: Active
uk: Активно

en: Contacts
uk: Контакти

en: Score
uk: Вага

en: Message text
uk: Текст повідомлення

en: Count
uk: Лічильник

en: N/A
uk: Н/Д

en: Merge
uk: Об'єднати

en: Load
uk: Завантажити

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Note
uk: Примітка

en: Add Note
uk: Додати замітку

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Filters
uk: Фільтри

en: Labels
uk: Мітки

en: Created date
uk: Дата створення

en: Full name
uk: Повна назва

en: Change
uk: Змінити

en: Source
uk: Джерело

en: Activity
uk: Активність

en: Entity
uk: Сутність

en: Are you sure you want to delete %label?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %label?

en: %label has been deleted.
uk: %label було вилучено.

en: User registration
uk: Реєстрація користувача

en: %title has been deleted.
uk: %title було успішно видалено.

en: Webform
uk: Вебформа

en: Group settings
uk: Параметри групи

en: Apply
uk: Застосувати

en: Unlink
uk: Прибрати посилання

en: Skip
uk: Пропустити

en: Organization
uk: Організація

en: deleted
uk: видалено

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Contact name
uk: Ім'я контакту

en: Organizations
uk: Організації

en: Middle Name
uk: По-батькові

en: Organization Name
uk: Ім'я організації

en: Primary
uk: Основні

en: Additional Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Relation
uk: Відношення

en: Create new
uk: Створити...

en: Drupal user
uk: Користувач Drupal

en: Middle name
uk: По-батькові

en: Connection type
uk: Тип з'єднання

en: Connection
uk: З'єднання

en: Render
uk: Відобразити

en: Archived
uk: Архівовано

en: No value
uk: Немає значення

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
uk: Повідомлення, яке має бути надіслане. Для виведення даних, що змінюються при кожному надсиланні повідомлення можна додати наступні покажчики місця заповнення [node:title], [user:name], та [comment:body]. Не всі покажчики місця заповнення доступні в усіх контекстах.

en: Hold
uk: Утримувати

en: Contact type
uk: Тип контакту

en: Connections
uk: З’єднання

en: Add Connection
uk: Додати з’єднання

en: Primary email
uk: Основна електронна адреса

en: %title could not be deleted.
uk: %title неможливо видалити.

en: Organization name
uk: Назва організації

en: Drupal User
uk: Користувач Drupal

en: This is the text of all messages of this type.
uk: Це текст усіх повідомлень цього типу.

en: -- Select --
uk: -- Виберіть --

en: Master
uk: Головне

en: Memberships
uk: Участі

en: Add a new contact.
uk: Додати новий контакт.

en: There are no entities matching "%value"
uk: Відсутні сутності, що відповідають "%value"

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
uk: Через %value викликається декілька сутностей. Оберіть необхідну з них додавши її ідентифікатор в дужках, в такому вигляді "@value (@id)"

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
uk: Цьому посилання відповідає декілька сутностей; "%multiple"

en: CRM Dashboard
uk: Панель керування CRM

en: RedHen CRM Dashboard
uk: Панель керування RedHen CRM

en: Administer RedHen CRM items, such as contacts, organizations, memberships, etc.
uk: Адміністрування елементів RedHen CRM на кшталт контактів, організації, участі тощо.

en: Configure RedHen CRM.
uk: Конфігурація RedHen CRM.

en: View, manage, and search contacts.
uk: Перегляд, пошук контактів та керування ними.

en: View, manage, and search organizations.
uk: Перегляд, пошук організацій та керування ними.

en: View, manage, and search memberships.
uk: Перегляд, пошук участі та керування ними.

en: Define bundles and manage fields for RedHen entities.
uk: Визначення пакетів та керування полями сутностей RedHen.

en: RedHen configuration and settings.
uk: Конфігурація та налаштування RedHen.

en: -- Any --
uk: -- Усе --

en: Filter by %bundle specific fields
uk: Фільтрувати по певним полям %bundle

en: Contact state
uk: Стан контакту

en: View RedHen CRM contacts.
uk: Переглянути контакти RedHen CRM.

en: Add a contact
uk: Додати контакт

en: Engagement
uk: Участь

en: Engagement Scores
uk: Вартість участі

en: Sorry, there are no engagements that match your criteria.
uk: Вибачте, немає участі, відповідної вашим критеріям.

en: Note Type
uk: Тип примітки

en: Manage RedHen notes
uk: Керувати примітками RedHen

en: Organization type
uk: Тип організації

en: Organization name.
uk: Назва організації.

en: Organization state
uk: Стан організації

en: View RedHen CRM Organizations.
uk: Переглянути організації RedHen CRM.

en: Add an organization
uk: Додати організацію

en: Add a new organization.
uk: Додати нову організацію.

en: @type between @label1 and @label2
uk: @type між @label1 та @label2

en: %name has no connections.
uk: У %name відсутні зв'язки.

[ctx: redhen_relation]
en: NA
uk: НД

[ctx: redhen_relation]
en: Active
uk: Активно

[ctx: redhen_relation]
en: Inactive
uk: Неактивно

en: RedHen activity stream.
uk: Стрічка активності RedHen.

en: RedHen Activity
uk: Активність RedHen

en: <a href="@redhen">RedHen CRM</a> is an open source CRM <em>framework</em> built natively in <a href="@drupal">Drupal</a>. RedHen CRM is packed with <a href="@wikipedia_ams">association management</a> (AMS) features for managing detailed information on contacts and organizations, membership services, event registrations, and constituent engagement.
uk: <a href="@redhen">RedHen CRM</a> - це відкритий CRM <em>фреймворк</em>, створений від початку в <a href="@drupal">Drupal</a>. RedHen CRM надає можливості <a href="@wikipedia_ams">управління зв'язками</a> (AMS) для управління детальною інформацією про контакти і організації, послуги участі, реєстрації подій та участі в засновництва.

en: Sorry, there are no notes that match your criteria.
uk: Вибачте, немає приміток, що відповідають вашим критеріям.

en: Default email
uk: Базова електронна адреса

en: Source entity
uk: Вихідна сутність

en: merge
uk: об’єднати
