RedHen CRM (7.x-1.4) - en to ar translation catalogue (65 entries)

en: Body
ar: المتن

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Private
ar: خاص

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Email settings
ar: إعدادات البريد الإلكتروني

en: Enabled
ar: مفعل

en: error
ar: خطأ

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Message
ar: الرسالة

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Teaser
ar: موجز

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Updated
ar: التحديث

en: User
ar: المستخدم

en: action
ar: إجراء

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: Sent email to %recipient
ar: أُرسل البريد إلى %recipient

en: Unable to send email to %recipient
ar: تعذّر إرسال البريد إلى %recipient

en: The subject of the message.
ar: موضوع الرسالة.

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: Active
ar: نشط

en: Score
ar: الدرجة

en: Count
ar: العدد

en: N/A
ar: غير موجود

en: Load
ar: تحميل

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Filters
ar: المرشحات

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Change
ar: تغيير

en: Source
ar: المصدر

en: Activity
ar: النشاط

en: Entity
ar: الكيان

en: Are you sure you want to delete %label?
ar: هل أنت متأكد بأنك تريد حذف %label?

en: %title has been deleted.
ar: تم حذف %title.

en: Apply
ar: تطبيق

en: Unlink
ar: فك ارتباط

en: The message that should be sent. You may include placeholders like [node:title], [user:name], and [comment:body] to represent data that will be different each time message is sent. Not all placeholders will be available in all contexts.
ar: الرسالة التي سيتم إرسالها. يمكنك استخدام سلاسل استبدال مثل [node:title]، [user:name]، و [comment:body] لتمثيل البيانات المختلفة في كل رسالة مرسلة. ليست جميع سلاسل الاستبدال متاحة في جميع السياقات.

en: Master
ar: الرئيسي
