RedHen Campaign (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Message
de: Benachrichtigung

en: edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Owner
de: Eigentümer

en: Goal
de: Ziel

en: Full
de: Vollständig

en: Invite
de: Einladen

en: Are you sure you want to delete %label?
de: Möchten Sie %label wirklich löschen?

en: %label has been deleted.
de: %label wurde gelöscht.

en: Promote
de: Auf der Startseite

en: Team Name
de: Team-Name

en: Donate
de: Spenden

en: Snippet
de: Codebaustein

en: Sticky
de: am Anfang von Listen

en: Default value
de: Standardwert

en: Emails
de: E-Mails

en: Campaign
de: Kampagne

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Page Type
de: Seitentyp

en: Creator
de: Urheber

en: Additional Settings
de: Weitere Einstellungen

en: Progress
de: Fortschritt

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
de: Möchten Sie %entity %label wirklich löschen?

en: View Mode
de: Anzeigemodus
