RedHen Campaign (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: edit
nl: bewerken

en: Summary
nl: Samenvatting

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Goal
nl: Doel

en: Full
nl: Volledig

en: Invite
nl: Uitnodigen

en: Are you sure you want to delete %label?
nl: Weet u zeker dat u %label wilt verwijderen?

en: %label has been deleted.
nl: %label is verwijderd.

en: Promote
nl: Promoten

en: Team
nl: Ploeg

en: Sticky
nl: Vastgeplakt (sticky)

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Emails
nl: E-mails

en: Campaigns
nl: Campagnes

en: Campaign
nl: Campagne

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Page Type
nl: Paginatype

en: Creator
nl: Maker

en: Additional Settings
nl: Bijkomende instellingen

en: Progress
nl: Voortgang

en: Are you sure you want to delete the %entity %label?
nl: Weet u zeker dat u het %entity %label wilt verwijderen?

en: Full Campaign
nl: Volledige campagne

en: Add a campaign
nl: Campagne toevoegen

en: Add a new campaign.
nl: Een campagne toevoegen.

en: Add a new campaign page.
nl: Een campagnepagina toevoegen

en: Select the type of fundraiser you want to create:
nl: Selecteer het soort fundraiser dat u wil aanmaken:

en: Campaign Page Name
nl: Campagepaginanaam
