RedHen Campaign (7.x-1.2) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: edit
hi: संपादन करें

en: Label
hi: लेबल

en: Summary
hi: सारांश

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Goal
hi: लक्ष्य

en: Full
hi: पूरा

en: Invite
hi: आमंत्रित करें

en: Are you sure you want to delete %label?
hi: क्या आप वाकई %label हटाना चाहते हैं?

en: Promote
hi: पदोन्नति करना

en: Sticky
hi: मुख्य

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: - Select -
hi: - चुनें -
